Termomodernizacja

Czy warto przeprowadzić termomodernizację domu? 

Przy obecnych poziomach cen źródeł energii i rosnących oczekiwaniach wobec energooszczędności domów jednorodzinnych coraz większego znaczenia nabiera kontrola poziomu zużycia energii w domu. Konieczne staje się zminimalizowanie strat ciepła. Ważne jest również, aby było przytulnie i ciepło. Zadaniem ocieplenia jest stworzenie bariery wokół domu, która zapobiegnie utracie ciepła w chłodne dni i zmniejszy ilość ciepła przedostającego się do wnętrza w upalne dni. Ponieważ większość ciepła ucieka przez dach i ściany, te obszary muszą być zaizolowane, aby stworzyć naprawdę wygodny i energooszczędny dom.
Dach jest wystawiony na silne nasłonecznienie w upalne dni, bez odpowiedniej izolacji będzie on pochłaniał ciepło i nagrzewał się i oddawał gorąc do wnętrza budynku. Zimą jest odwrotnie: ciepło z domu jest ucieka przez dach na zewnątrz. Im niższa temperatura na zewnątrz, tym szybciej temperatura wewnątrz budynku dostosowuje się do temperatury zewnętrznej. Dzieje się tak, ponieważ ciepło zawsze przemieszcza się w kierunku chłodniejszych obszarów, a zgodnie z zasadami fizyki kieruje się ku górze. 

 

Termomodernizacja z wykorzystaniem piany PUR? 

Zdecydowanie tak!
Piana PUR jest obecnie najlepszym sposobem na wykonanie termomodernizacji budynku, jej doskonałe właściwości termiczne i przyczepność do wielu podłoży sprawia, że znajduje zastosowanie nie tylko w nowym budownictwie, ale również doskonale sprawdza się przy termomodernizacji istniejących budynków.

Chcesz poprawić komfort cieplny i energooszczędność swojego domu? Wybierz termomodernizację pianą PUR – najbardziej efektywne i innowacyjne rozwiązanie na rynku. Inwestując w ocieplenie pianą PUR, zyskujesz nie tylko wyższą jakość izolacji, ale także oszczędności i dbałość o środowisko.
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w temacie termomodernizacji domu – przekonaj się sam, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić!

1. Znaczne oszczędności na ogrzewaniu: piana PUR zapewnia wyjątkową izolacyjność, utrzymując ciepło wewnątrz domu zimą i chłodne powietrze latem. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i klimatyzacji.

2. Lekki i wyjątkowo trwały materiał: piana PUR jest materiałem o wysokiej trwałości. Dzięki temu inwestycja w ocieplenie domu opłaca się, a Ty nie musisz martwić się o kosztowne naprawy czy wymianę izolacji. Ponadto jej masa to 7-14 kg/m^3, dzięki czemu nie stanowi obciążenia do istniejącej konstrukcji dachu.

3. Szybka i efektywna aplikacja: ocieplenie domu pianą PUR jest szybkie i kompleksowe, co pozwala uniknąć długotrwałych remontów. Nasz zespół specjalistów zadba o to, aby cały proces przebiegł sprawnie i bez żadnych komplikacji.

4. Zwiększenie wartości nieruchomości: inwestując w termomodernizację domu pianą PUR, zwiększasz wartość swojej nieruchomości. W rezultacie, gdy zdecydujesz się na sprzedaż domu, będziesz mógł liczyć na wyższą cenę.

5. Ochrona środowiska: ocieplenie domu pianą PUR to również wkład w dbałość o środowisko. Dzięki zmniejszeniu zużycia energii na ogrzewanie, ograniczasz emisję szkodliwych gazów cieplarnianych i przyczyniasz się do walki z globalnym ociepleniem.


Termomodernizacja domu z wykorzystaniem dofinansowania. 

Programów dotujących termomodernizację domów jest kilka, najpopularniejsze z nich to:

Program Czyste Powietrze funkcjonuje od roku 2019, w 2023 doczekał się zmian – większych kwot dotujących przedsięwzięcia termomodernizacyjne.
Kwota dofinansowania może sięgać 135 tys. zł, korzystając z tego dofinansowania należy zmienić źródło ogrzewania na pompę ciepła. Jeżeli nie zdecydujesz się na tę formę ogrzewania, kwota dotacji wynosi 115 tys. zł. Dodatkowe środki przeznaczone na audyt również zostały przewidziane.

Więcej informacji na temat programu znajdziesz tutaj -> https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

Program Czyste Powietrze Plus ta forma wsparcia polega na prefinansowaniu inwestycji i jest częścią programu Czyste Powietrze. Pieniądze trafią jeszcze przed rozpoczęciem termomodernizacji, ale najpierw musi zostać podpisana umowa z wykonawcą. W takim przypadku wniosek o wspólną inwestycję zostanie rozpatrzony w ciągu 14 dni od otrzymania, a część środków zostanie wypłacona na konto wykonawcy w ciągu kolejnych 14 dni. Beneficjenci złożą do trzech umów z wykonawcami wniosków o prefinansowanie i dofinansowanie.

Ulga termomodernizacyjna to rozwiązanie pozwalające odliczyć koszty termomodernizacji od dochodu. Okres jego realizacji wynosi maksymalnie trzy lata.
Kwota podlegająca odliczeniu nie może przekroczyć 53 000zł, w przypadku małżeństwa do 106 000 zł. Pamiętaj, aby zgłosić te koszty w swoim rocznym zeznaniu podatkowym.

Nie zwlekaj, zadbaj o swój dom już teraz! Skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację w temacie termomodernizacji domu.
Nasz doświadczony zespół chętnie odpowie na Twoje pytania i przedstawi najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Ocieplenie domu pianą PUR to inwestycja, która się opłaca – przekonaj się sam, że warto postawić na innowacyjne rozwiązania dla Twojego domu!

Chcesz poznać koszty termomodernizacji swojego poddasza? Skorzystaj z formularza poniżej lub zadzwoń!

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany skuteczną izolacją pianą PUR?

Skorzystaj z formularza obok, a my wycenimy ją
dla Ciebie bez dodatkowych kosztów.

+48 733 727 019

Dla kogo przygotować wycenę?

Potrzebna nam zgoda