Skuteczna izolacja poddasza

Izolacja pianką natryskową jest najlepszym
wyborem do ocieplenia poddasza.

Przekrój przedstawia wykończenie murłaty pianą PUR. 

Dlaczego tak jest, zapytasz?

Cóż izolacja pianą natryskową tworzy hermetyczne uszczelnienie, które zapobiega utracie ciepła i infiltracji powietrza, zapewniając, że poddasze pozostaje ciepłe zimą i chłodne latem.

Ale to nie wszystko. Izolacja z pianki natryskowej ma również wysoką wartość R, co oznacza,
że ma doskonałą odporność termiczną. Oznacza to, że w warunki zewnętrzne, takie jak upał
lub siarczysty mróz, w znacznie mniejszym stopniu obniżają izolacyjność produktu, czego
nie można powiedzieć o tradycyjnych metodach izolacji.

Ponadto izolacja z pianki natryskowej
jest niezwykle wszechstronna, co czyni ją doskonałym wyborem dla poddaszy o różnych kształtach i rozmiarach, pozwala szczelnie izolować miejsca trudne do wykończenia,
takie jak okolice murłaty przedstawione
na rysunku,
gdzie wiążąc się ze styropianem elewacyjnym
i szczelnie wypełniając wszystkie zakamarki tworzy bezspoinową izolację całego budynku.

Wreszcie, izolacja z pianki natryskowej jest niezwykle trwała i długowieczna. A ponadto dzięki doskonałej przyczepności nie osuwa się, ani nie osiada z biegiem lat.

Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy przekonani,
że izolacja pianką natryskową jest najlepszym wyborem do ocieplenia poddasza.
A jak wybrać właściwą izolację dla twojego poddasza?
Jeśli szukasz rozwiązania izolacyjnego,
które zapewni doskonałą wydajność cieplną, wszechstronność i trwałość, to skontaktuj się
z nami.

Sprawdź jak będzie wyglądać Twoje poddasze zaizolowane otwarto-komórkową pianą Purios. 

Poniższe grafiki przedstawiają wybrane strony katalogu technicznego Purios

Dach kryty membraną paroprzepuszczalną, to rozwiązanie najczęściej spotykane rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym, lekkość konstrukcji czy wysoka przepuszczalność pary wodnej to jedne z cech takiego dachu. Izolacja takiej przegrody wymaga produktu, który będzie umożliwiał oddawanie wilgoci do zewnątrz. Piana otwarto-komórkowa dzięki swojej strukturze idealnie nadaje się do zastosowania bezpośrednio na membranę paroprzepuszczalną, ponieważ jest otwarta dyfuzyjnie.
Ważne jest, aby zastosowana membrana dachowa była w odpowiedni sposób naprężona.
Istotnym elementem takiej konstrukcji jest również zadbanie o szczelną paroizolację od strony wewnętrznej oraz zapewnienie wentylacji w pomieszczeniach.

Do izolacji dachu z pełnym deskowaniem oraz membraną paroprzepuszczalną stosuje się również otwarto-komórkową pianę PUR, rozwiązanie analogiczne do powyższego.
Dzięki swoim właściwościom pianka szczelnie izoluje powierzchnię dachu wiążąc się z drewnem, dając nam pewność, że wyeliminujemy wszystkie mostki termiczne, które są głównym powodem występowania nadmiaru wilgoci w termoizolacji. Przegroda dachowa z pełnym deskowaniem zapewni stabilną konstrukcję dachu, a otwarta dyfuzyjnie piana pozwoli na oddychanie drewna.
Ważnym elementem takiej konstrukcji jest również zadbanie o szczelną paroizolację od strony wewnętrznej oraz zapewnienie wentylacji w pomieszczeniach.

Sprawa się nieco komplikuje, jeżeli jako warstwę krycia wstępnego zastosujemy pełne deskowanie z papą bitumiczną lub gontem. Taka przegroda nie jest otwarta dyfuzyjnie, zatem nie powinniśmy stosować materiału przepuszczającego wilgoć.
Rekomendowanym przez nas rozwiązaniem jest stworzenie szczeliny wentylacyjnej między deskowaniem, a warstwą termoizolacyjną, poprzez obniżenie podłoża do natrysku. Można to zrobić używając drewnianych kantówek i membrany paroprzepuszczalnej. Takie rozwiązanie gwarantuje możliwość ucieczki wilgoci z piany i zagwarantuje wentylację dla przegrody.
Przy tym układzie dachu również jak w poprzednich należy pamiętać o szczelnej paroizolacji oraz o zapewnieniu wentylacji dla pomieszczeń.

 

 

Jeżeli jesteś na etapie projektowania lub konstruowania dachu, to godnym uwagi rozwiązaniem będzie zastosowanie pełne deskowanie z papą bitumiczną lub gontem wraz z dodatkową szczeliną wentylacyjną. Ta przegroda jest otwarta dyfuzyjnie i z powodzeniem izolujemy ją pianą PUR, jednocześnie zachowując warstwę krycia wstępnego składającą się z deskowania i papy lub gontu.
Pamiętać należy o szczelnej paroizolacji oraz o zapewnieniu wentylacji dla pomieszczeń.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany skuteczną izolacją pianą PUR?

Skorzystaj z formularza obok, a my wycenimy ją
dla Ciebie bez dodatkowych kosztów.

+48 733 727 019

Dla kogo przygotować wycenę?

Potrzebna nam zgoda