Izolacja termiczna poddasza

 

Dach należy do jednych z najbardziej istotnych elementów konstrukcji wpływających na sprawność termoizolacji całego domu.

Ta często zaniedbywana w kontekście dobrego ocieplenia część budynku, przy nieodpowiedniej izolacji, potrafi przynosić ogromne straty ciepła. Natrysk pianki pozwala na wykonanie izolacji praktycznie na każde podłoże stosowane w wykonywaniu dachów: membrana, deskowanie, strop betonowy, blacha itp.

Dzięki ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową mamy pewność, iż na zaizolowanym poddaszu eliminujemy wszystkie mostki termiczne, będące główną przyczyną strat ciepła. Materiał dzięki swoim właściwościom i bardzo dobrej przyczepności do podłoża z biegiem lat nie będzie osiadał a jego właściwości termoizolacyjne nie pogorszą się.

 

Jaki typ piany wybrać?
Zachęcamy do kontaktu, służymy doradztwem.

 

Izolacja poddasza pianką otwarto-komórkową zapewnia tzw. efekt „oddychania”,  ponieważ sam materiał jest w pełni paroprzepuszczalny, a zawartość otwartych komórek w jego strukturze wynosi  >80%. Pianka natryskowa to bardzo lekka izolacja poddasza ( ok. 9 km/m3 ), która zdecydowanie w mniejszym stopniu obciąża konstrukcję dachu w porównaniu do alternatywnych materiałów izolacyjnych.

Izolacja poddasza pianką zamknięto-komórkową sprawdzi się w przypadku dachu z pełnym deskowaniem i papą, oraz przy natrysku bezpośrednio na blachę. Ten typ piany nie jest paroprzepuszczalny, dlatego nie pozwoli potencjalnej wilgoci przejść do papy lub blachy, skąd nie miałaby już gdzie migrować. 

 

 

 

Dlaczego warto wybrać piankę poliuretanową do ocieplenia Twojego poddasza?!

Zapraszam Cię do kontaktu!

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Umów się na doradztwo oraz bezpłatny pomiar!

12 + 1 =