Izolacja poddasza pianą PUR to gwarancja szczelności i świetne parametry izolacyjne dachu, jeżeli zdecydowałeś się na tę metodę izolacji, to Twój dom z pewnością będzie ciepły i przytulny. Nie zapominaj jednak o ważnych krokach, które na Ciebie czekają po wykonanej usłudze natrysku piany.

Pierwszym krokiem będzie intensywne wietrzenie poddasza tuż po natrysku. Zgodnie z zaleceniami producenta Purios poddasze powinno być wietrzone przez 48h po zakończeniu prac. Intensywne wietrzenie sprawi, że piana szybko odda zapach i pozostanie neutralna i bezwonna, niewłaściwe wentylowanie izolowanych pomieszczeń może skutkować nieprzyjemnym zapachem utrzymującym się na poddaszu. Zalecamy, aby pozostawić wszystkie okna uchylone, a jeżeli jest to możliwe, to zrobić na poddaszu przeciąg. Jeżeli izolowałeś poddasze nieużytkowe i jedynym oknem jest wyłaz dachowy – zadbaj o cyrkulację powietrza np. włączając na poddaszu wentylator.

Drugim istotnym elementem będzie staranna obróbka okien dachowych. Jeżeli w połaci dachu występują okna dachowe, to z pewnością będą punktem newralgicznym przegrody i w tym miejscu mogą powstać mostki termiczne. Podczas zabudowy okna dachowego zadbaj o uzupełnienie wolnych przestrzeni np. pianką poliuretanową z puszki.

Przed zabudową poddasza płytami gipsowo-kartonowymi zastosuj folię paroizolacyjną i zadbaj o wentylację w pomieszczeniach. Wilgoć, która powstaje w użytkowej części poddasza powinna być wyrzucona z domu poprzez wentylację, nie przez dach. Aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci w przegrodzie musimy mieć w każdym pomieszczeniu wentylację, a samą przegrodę dachową odgrodzić od wilgoci bytowej folią paroizolacyjną zainstalowaną na stelaż pod zabudowę gipsowo-kartonową.