Przygotowując się do ocieplenia poddasza, zapraszasz do siebie parę firm wykonujących izolację natryskowe i poza tym, że musisz wybrać firmę wykonawczą, to nagle okazuje się, że musisz jeszcze wybrać pianę.
Miał być prosty temat, a tu znów trzeba się edukować.

Na co zwrócić uwagę stojąc przed wyborem firmy wykonującej izolacje pianą PUR?
Odpowiadając na to pytanie, bardzo chętnie posługuje się prostym przykładem, z życia wziętym — z pianą jest trochę jak z kawą.

Jeżeli chcemy perfekcyjne espresso, to musimy iść do kawiarni, ale nie byle jakiej. Za ladą musi stać barista z doświadczeniem. Na półkach musi leżeć dobra kawa.. No i ostatni element, czyli ekspres do kawy, musi to być profesjonalny sprzęt, który jest regularnie czyszczony i serwisowany.Gdy mamy baristę, kawę i ekspres — dostaniemy dobre espresso, ale jak się to ma do piany poliuretanowej

Firmy wykonujące izolacje natryskowe pianą poliuretanową wytwarzają pianę z komponentów, za pomocą reaktora. Jeżeli chcemy, aby nasze poddasze było dobrze ocieplone, to musimy zadbać o to, aby wybrać właściwą firmę.
Tak jak przy kawie, potrzebujemy trzech filarów — doświadczonej ekipy, sprawdzonych komponentów i dobrego sprzętu.
Przede wszystkim doświadczona ekipa — właściwe przygotowanie materiału, właściwe ustawienie parametrów reaktora i odpowiedni sposób aplikacji piany, to zadania ekipy wykonującej realizację. Następnie komponenty — wybór producenta piany może opierać się o kilka elementów — przede wszystkim parametry oferowanych produktów — takie jak lambda, klasa palności, czy gęstość, następnie wiarygodność producenta, jego staż na rynku, opinie o produktach. Ostatni, ale nie mniej ważny element to reaktor, czyli sprzęt, za pomocą którego przetwarzane są komponenty i wytwarzana jest piana, istotą będzie właściwa moc grzewcza i regularny serwis i eksploatacja urządzenia.

Podejście do technologii i zdobyte doświadczenie pozwoliło nam uzyskać tytuł autoryzowanego wykonawcy izolacji Purios trzeci rok z rzędu, cieszymy się zaufaniem nie tylko naszych klientów, ale również producenta. Purios to polskie systemy poliuretanowe produkowane przez firmę Purinova, są to komponenty z najwyższej półki, cieszące się bardzo dobrą opinią w branży, w Polsce i za granicą.