Jeśli budujesz w górach, możesz stawić czoła trudnym warunkom pogodowym przez cały rok. Komfort życia w domu w tym przypadku idzie w parze z oszczędnościami, dzięki skutecznej izolacji poddasza.

Ten dom znajduje się pomiędzy pasmami Babiogórskim i Przedbabiogórskim. Tereny te charakteryzują się piękną scenerią, ale również surowymi warunkami pogodowymi.

System izolacji termicznej poddasza, na który zdecydował się inwestor to piana otwarto-komórkowa Purios E. Pokrycie dachu stanowi pełne deskowanie z papą, układ ten uniemożliwia wilgoci wydostanie się z przegrody, dlatego na etapie konstrukcji dachu zlecono zabudowanie dodatkowego podłoża do natrysku piany, aby umożliwić wentylację przegrody.

Zastosowanie technologi a bezpieczeństwo i zdrowie w użytkowaniu

Połączenie technologii budowy domu z bala, z dobrze dobraną termoizolacją, dodatkowo połączenie powyższego rozwiązania z system wentylacji mechanicznej oraz rekuperacją wszystko razem tworzy zdrowe i bezpieczne środowisko do życia.

Izolacja pianą poliuretanową oprawiona efektywność energetyczną domu, ponieważ tworzy warstwę izolacji, która uszczelnia dom i zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Zmniejsza to obciążenie ogrzewania, przez co dom potrzebuje mniej energii do ogrzewania i chłodzenia domów górskich. Szczelna izolacja zmniejsza ryzyko kondensacji wilgoci w przegrodzie zimą.

W drewnianym domu fale dźwiękowe z łatwością przenikają przez nieszczelne izolacje. Szum wiatru penetrującego dach czy deszcz zagłuszają poddasze i jeżeli nie zadbamy o poprawną akustykę dachu, to mogą być uciążliwe, pełne deskowanie to pierwszy krok podjęty przez inwestora, aby zapewnić dobrą akustykę poddasza. Piana PUR również odgrywa znaczącą rolę w temacie akustyki, szczelność całej przegrody powoduje, że fale dźwiękowe nie przedostają się do poddasza.

Budowa domu powinna opierać się o właściwie dobrane technologie, aby zapewnić komfort użytkowania na lata. Właściwe podejście do tematu termoizolacji odgrywa kluczową rolę. Zaplanuj rozsądnie izolację dachu zwłaszcza, jeżeli poddasze jest użytkowe